Комунальне некомерційне підприємство "Сарненська центральна районна лікарня"
Сарненської міської ради

Історична довідка

Історія лікарні

Краєм хвороб і злигоднів називали колись Полісся. Лише з будівництвом залізниці в Сар­нах починає розвиватися промисловість. Для медичного забезпечення у 1909 році тут було відкрито залізничну лікарню на 2 ліжка та амбу­латорію. За Польщі стаціонарна медична допо­мога надавалася силами земської медицини. В 1938-1939 роках збудовано нову будівлю лікар­ні, де було відкрито дитяче та онкологічне відді­лення. В післявоєнні часи, у 1944-1953 роках, кваліфікована медична допомога надається Сар­ненського міською лікарнею, до складу якої вхо­дять поліклініка, терапевтичне, хірургічне, дитя­че та онкологічне відділення. У 1946 році було відкрито пологовий будинок на 20 ліжок.

Першим головним лікарем Сарненського району була Тамара Іванівна Маляр (Васильє­ва). З 1953 до 1963 року лікарня має статус ра­йонної. Головними лікарями працюють І.І.Муратов, К.В.Віктора, А.Ю.Рудкін, В.А.Царлов. Із 1963 року, після приєднання до Сарненського району Клесівського та Степанського районів, Сарненська лікарня отримує ста­тус центральної районної лікарні.

Значний внесок у розвиток охорони здоро­в'я населення району зробили Р.Є.Богуславський, Є.М.Гришук, Р.Д.Ворона, Н.М.Скрипничеі ко, Н.В.Василенко, Є.М.Кондакова, І.М.Возняк.

Вагомий вклад в організацію медичної допомоги в Степанській номерній районній лікарні зробили лікарі П.М.Якимець, І.М.Сердю С.М.Кирпа.

Базою передового досвіду серед сільських лікувально-профілактичних закладів області стала Тинненська дільнична лікарня за час перебування на посаді головного лікаря Т.М.Філіпюка.

Перші кроки в організації протитуберкульзної роботи на Сарненщині зробив М.М.Романченко, який тривалий час очолюз протитуберкульозну службу області.

На сьогоднішній день КЗ «Сарненська ЦРЛ» забезпечує широкий спектр надання медичних послуг для своїх пацієнтів.

У її 12 відділеннях функціонує 407 стаціонарних ліжка, ефективно працює поліклінічна служба, де, забезпечуючи повноцінний огляд та амбулаторне лікування пацієнтів,  трудяться вузькопрофільні спеціалісти різноманітних напрямків.

Загалом у КЗ «Сарненська ЦРЛ» працює 129 лікарів, 383 середніх медичних працівників, 218 – молодших медпрацівників та 155 інших фахівців. Щорічно в цьому закладі отримує стаціонарну допомогу близько 16 тисяч хворих, народжується до 1500 діток, проводиться біля дев’яти тисяч оперативних втручань (з них близько п’яти тисяч – амбулаторно).

Крім стаціонарних відділень і  двох поліклінік у КЗ «Сарненська ЦРЛ» працює клініко-діагностична лабораторія, СНІД-лабораторія, серологічна лабораторія, жіноча консультація, приймальне відділення, пункт переливання крові, патолого-анатомічне відділення та інші необхідні підрозділи. На базі закладу функціонує структурний підрозділ Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і амбулаторне відділення гемодіалізу РОКЛ. Амбулаторний прийом пацієнтів тут ведеться лікарями 27 спеціальностей. Щороку в КЗ «Сарненська ЦРЛ» проводять біля двох тисяч ендоскопічних, близько 40 тисяч рентгенологічних і більше 60 тисяч ультразвукових досліджень.